Baza wypadowa

Ośrodek i jego lokalizacja stanowi doskonałą bazę wypadową dla wycieczek pieszych na Sępią Górę (Żółty Szlak) i rowerowych (Niebieski Szlak) oraz innych atrakcji w jego sąsiedztwie (Geopark) i ścieżka turystyczna - dydaktyczna "Śladami dawnego górnictwa kruszców". Trzy drogi wyjazdowe wyprowadzą Cię na okoliczne zalesione wzgórza poprzecinane ścieżkami turystycznymi i rowerowymi, stanowiącymi raj dla grzybiarzy i zbieraczy runa leśnego a profesjonalne trasy rowerowe po ich szczytach pozwolą dać upust energii miłośnikom sportów ekstremalnych.

Naturalne ścieżki rowerowe tzw. Single Track o czterech poziomach trudnośći zapewnią niebywałe wrażanie nawet rozpoczynającym przygodę z tą tak popularną wśród Polaków, formą aktywnego wypoczynku w górach, pozwalając im z poziomu siodełka rowerowego delektować się niepowtarzalnymi widokami naszych Karkonoszy i Gór Izerskich. 

Należy dodać, że podgórski klimat Ośrodka, sieć szlaków turystycznych i rowerowych oraz zasoby naturalnych surowców leczniczych tego regionu jak wody mineralne, wody radonowe, złoża borowiny umożliwiały leczenie chorób reumatycznych i narządów ruchu już od XVII wieku a sam Świeradów Zdrój dawniej Bad Flinsberg, przyciąga nie tylko turystów ale  i kuracjuszy do dziś.

Kamery na żywo ze Stogu Izerskiego 

 

Wypad na Sępią Górę (Biały Kamień)

 

Parking wypoczynkowy na górnym biegu Kwisy

 

Facebook